Jste zde

Domů » Istrie

Západní část

Římský amfiteátr

Pula - římský amfiteátr

Ve středověku obdivovali lidé před branami města Pula obrovský amfiteátr a nevěděli nic o Římanech, kteří ho před stoletími postavili. Kdo jiný než obrové, by přece byli schopni postavit tak gigantické zázračné dílo.
Tehdy se amfiteátru říkalo Divicgrad nebo-li "Hrad obrů". Ve fantazii lidí kolovaly pověsti o tom, jak obři přinášeli z celé Istrie ohromné kamenné bloky a během jediné noci je navršili na sebe. Toto gigantické dílo zůstalo bez střechy údajně proto, že když svítalo, zakokrhal kohout a polekaní obři se rozprchli na všechny strany.

Noční život

Chorvatsko a noční život
Autor: Jeremy Vandel

To, že je Chorvatsko známým tipem na skvělou dovolenou, ví určitě každý. Během několika posledních let se noční život ve městech jako je Poreč, Pula, Crikvenica a Novalja, stává skvělým tipem pro více a více mladých lidí z celého světa. Láká je nejen nabídka ubytování mnoha levných hotelů, apartmánů a rekreačních domů, ale také řady barů, nočních klubů a různých aktivit ve volném čase.

Rovinj

Istrijské městečko Rovinj

Malebné, staré město Rovinj, nad kterým stojí bazilika sv. Eufémie, budí dojem, jako by se v něm zastavil čas. Jedno z nejkrásnějších pobřežních měst Istrie je zařazeno právem mezi perly Jadranu.

Městečko, provoněné piniovými lesy na mysu Zlati Rat, se rozkládá na pevninském výběžku. Jedná se o příklad středověkého městečka, jehož kouzlo spočívá v úzkých schodištích, zastřešených průchodech, vysokých a úzkých domech a v městském paláci, který je zdoben lvy evangelisty Marka.

Istrie - Vinkuran

Chorvatské místo Vinkuran

Chorvatská osada Vinkuran na jihozápadě poloostrova Istrie leží nedaleko města Pula – známého turistického centra. Vinkuran má krásnou, chráněnou pláž, kterou obklopuje hustý piniový les. Tady najdete klidné místo pro odpočinek a křišťálově čisté moře. Pro návštěvníky je k dispozici mnoho skvělých restaurací a hospůdek zvaných "konoba", kde můžete ochutnat nejen místní pokrmy, ale také výborná místní vína.

Limský fjord (Limski fjord)

Chorvatsko - Limský fjord

Nejznámějším fjordem na Jadranském pobřeží je Limský fjord (nebo také Limský kanál), v chorvatštině nazývaný také Limski Zaljev nebo Limska Draga. Tento fjord je dnes přírodní rezervací, která je obzvlášť zajímavým a vyhledávaným cílem výletů mnoha turistů.

Istrie - Tar-Vabriga

Chorvatské městečko Tar-Vabriga na Istrii

Chorvatská obec Tar-Vabriga na západě Istrie se nachází nad místem, kde řeka Mirna ústí do moře. Je vzdálena asi 6 km severně od turistického centra Poreč a 5 km od Novigradu, žije v ní kolem 1 500 obyvatel. Osada se rozprostírá na úrodné plošině v nadmořské výšce 112 m, na jedné straně se rozkládá dolů k moři a na straně druhé směrem k ústí řeky Mirna. Pod obcí se táhne údolí Tarska draga.

Stránky

Chorvatsko na FB

Dubrovník

22.02.2018 - 11:00

RainSoutheast, Moderate breeze, 7.6 m/s12°C

0.3 mm srážek

Tlak: 1006.3 hPa

Pula

22.02.2018 - 10:00

CloudyEast-northeast, Strong breeze, 11.5 m/s5°C

0 mm srážek

Tlak: 1004.9 hPa

Split

22.02.2018 - 11:00

Light rainEast-southeast, Gentle breeze, 4.0 m/s11°C

0.1 mm srážek

Tlak: 1005.9 hPa

Zadar

22.02.2018 - 10:00

CloudyEast-northeast, Moderate breeze, 7.3 m/s6°C

0 mm srážek

Tlak: 1004.6 hPa

Předpověď počasí na yr.no.